Domov » Novinky » Každý pátý Čech se v práci setkal s neetickým nebo nezákonným jednáním

Každý pátý Čech se v práci setkal s neetickým nebo nezákonným jednáním

Dne 19.11.2020 proběhl online briefing s novináři, zástupci občanského sdružení Oživení a výzkumné agentury Behavio za účasti senátora a advokáta Václava Lásky.
Zásadním tématem byly výsledky unikátního výzkumu, který mapoval povědomí Čechů o oznamování a měřil míru tolerance české populace vůči různým formám neetického a protizákonného jednání v pracovním prostředí.

Průzkum byl proveden na vzorku 2 000 respondentů, kteří reprezentují online populaci ČR. Sběr dat probíhal od 23. do 28. května 2020. Ke sběru byly využity dva standardizované dotazníky, pro interpretaci byla využita kvantitativní analýza dat.

“Za každou katastrofou je oznamovatel, který se bál promluvit. V Oživení dodáváme odvahu všem, kteří chtějí řešit porušování pravidel. Pomáháme oznamovatelům korupce a jiných nekalostí dlouhodobě. Známe jejich složité životní příběhy a nabízíme jim primárně právní pomoc.” řekl Marek Zelenka, předseda občanského sdružení Oživení.

Více informací naleznete v tiskové zprávě a zprávě z průzkumu (research in English).
Sledujte nás na na sociálních sítích Facebook a Twitter, sdílejte příběhy s #sodvahou.Zlepšovat postavení a vnímání oznamovatelů v české společnosti můžeme díky podpoře Active Citizen Fund a projektu EAT podpořeného Evropskou komisí.

Mohlo by Vás zajímat

Díky našemu tlaku budou rozkladové komise Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže transparentnější.

Společně s Rekonstrukcí státu a Transparency International jsme nominovali členy rozkladových komisí ÚOHS. Jmenný seznam …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *