5.2  Databáze veřejných zakázek

V tomto a následujícím opatření chceme představit dvě webové aplikace, které k problematice veřejných zakázek připravil Magistrát města Plzně: První je databáze obsahující informace o všech veřejných zakázkách, podrobnější než na ta na Centrální adrese a uživatelsky mnohem příjemnější. Druhá aplikace se týká investičních záměrů a je předmětem následujícího opatření.

Databáze veřejných zakázek je plněna centrálně na magistrátu, ale využívá ji celá veřejná správa města Plzně: magistrát, příspěvkové organizace, městské firmy a adekvátně i městské obvody.

V databázi veřejných zakázek lze najít informace o zakázkách, které již město Plzeň realizovalo: způsob zadání a kritéria zakázky, přehled uchazečů, respektive obeslaných firem, vyhodnocení jednotlivých kritérií u firem na prvních třech místech, změny v ceně, harmonogramu či náplni zakázky v jejím průběhu a zdůvodnění, vyhodnocení splnění zakázky. (ukázka zde)

Vzhledem k velkému počtu zveřejněných informací je jednou z nejdůležitějších funkcí databáze kvalitní vyhledávání. Plzeňská databáze obsahuje následující vyhledávací kritéria: zadavatel, podnikatelský subjekt (jméno nebo IČO), předmět zakázky, cenové rozmezí, datum, způsob zadání a evidenční číslo zakázky. (ukázka zde)

Vstup do databáze najdete na adrese http://info.plzen-city.cz/ – odkaz „pro podnikatele“ – odkaz „veřejné zakázky“.

Doporučení:

Data doporučujeme archivovat alespoň pět let. Databázi je samozřejmě možné a vhodné rozšiřovat o další informace, například o složení hodnotící komise či přímo zápisy ze zasedání komise ke stažení (viz níže opatření 5.6).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *