Domov » Naše témata » Střet zájmů » Zdeněk Schwarz

Zdeněk Schwarz

MUDr. Zdeněk Schwarz je od 25. října 2008 senátorem Parlamentu České republiky, nestraník za ODS, přičemž mandát senátora zastával i v roce 2010. V oznámení o činnostech za rok 2010 dle § 9 zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů neuvedl, že:

–  je od 4. 11. 1992 držitelem živnostenského oprávnění, předmět podnikání: výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona (obory činnosti: koupě zboží za účelem jeho dalšího prodeje a prodej).

Přílohy:

Čestné prohlášení pana senátora za rok 2010

Oznámení o přestupku.

Úřad městské části Praha 9 zaslal vyrozumění, že naše podání bylo postoupeno. Bližší informace o výsledku řízení jsme se nedozvěděli ani na základě žádosti o informace, neboť poskytnutí informací bylo odmítnuto z důvodu ochrany soukromí pana Schwarze. Naše odvolání do odmítnutí informace bylo ze strany nadřízeného orgánu (Hlavní město Praha) zamítnuto. 

K našemu velkému překvapení jsme nakonec informace o výsledku řízení obdrželi. MHMP coby odvolací orgán změnil v dubnu 2013 v řízení ohledně informace týkající se pana Dvořáka svůj právní názor a dospěl k tomu, že napříště veřejnost má právo informace obdržet. Na základě naší výzvy Praha v červnu 2013 zprostředkovala předání informace o výsledku řízení pana Schwarze.

Oznámení o přestupku bylo odloženo.

Stav ke dni  28.6.2013

bližší informace poskytne Petra Bielinová, tel. 605 54 34 19

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *