Domov » Naše témata » Střet zájmů » Petr Šilar

Petr Šilar

Ing. Petr Šilar je od roku 2010 senátorem Parlamentu České republiky za KDU-ČSL. V oznámení o činnostech za rok 2010 dle § 9 zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů neuvedl, že:

– vykonává funkci předsedy dozorčí rady společnosti EVO Pardubice, a.s., IČ: 27488772, se sídlem Pardubice, Komenského náměstí 125, PSČ 532 11

Přílohy:

Čestné prohlášení pana senátora za rok 2010

Oznámení o přestupku.

 

Městský úřad Lanškroun uznal Ing. Šilara vinným a uložil mu za spáchání přestupku pokutu, avšak odmítá sdělit její výši. Proti rozhodnutí o částečném odmítnutí žádosti o informaci podalo Oživení odvolání. Rozhodnutím Krajského úřadu Pardubického kraje ze dne 16.8.2012 bylo rozhodnutí Městského úřadu Lanškroun zrušeno a vráceno k novému projednání.

Dne 30. 10. 2012 jsme obdrželi částečnou odpověď, ze které je zřejmé, že pan Šilar byl sice rozhodnutím ze dne 21.5.2012 uznán vinným ze spáchání přestupku, avšak úředníci nestihli jeho odvolání projednat v jednoroční lhůtě, takže rozhodnutím Krajského úřadu ze dne 25. 9. 2012 (!!) bylo rozhodnutí Městského úřadu Lanškrounu zrušeno. Za pozornost stojí i zaslaná rozhodnutí, která jsou začerněné od začátku až do konce, neboť prý obsahují skutečnosti osobní povahy.

Podané odvolání však nebylo úspěšné. Podrobnosti o rozhodnutí ve věci pana Šilara se tedy již nedozvíme.

Městský úřad Lanškroun má také jasno v tom, kdo je za prekluzi přestupku je zodpovědný a sice sám oznamovatel přestupku!

Oznámení o přestupku bylo totiž podáno 14.2.2012, tedy více než půl roku po spáchání přestupku a proto se to nestihlo. Je sice pravdou, že přestupek nelze projednat, uplynul-li od jeho spáchání jeden rok, avšak zároveň máme za to, že vydat rozhodnutí v v prvním stupni v takto právně i skutkově jednoduché věci (úředníci obdrželi veškeré podklady k rozhodnutí od Oživení…) by nemělo úředníkům trvat více jak tři měsíce!

Stav ke dni 21.3.2013

V případě dotazů neváhejte nás kontaktovat: petra.bielinova@oziveni.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *