Domov » Naše témata » Střet zájmů » Petr Guziana

Petr Guziana

MUDr. Petr Guziana je od 25. října 2008 senátorem Parlamentu České republiky za ČSSD, přičemž mandát senátora zastával i
v roce 2010 a dále vykonává funkci zastupitele města Ostravy. V oznámení o činnostech za rok 2010 dle § 9 zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů neuvedl, že:

– je od 23.11. 1992 držitelem živnostenského oprávnění, předmět podnikání: výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona (obory činnosti: koupě zboží za účelem jeho dalšího prodeje a prodej).

Přílohy:

Čestné prohlášení pana senátora za rok 2010

Oznámení o přestupku.

Stav ke dni 20.6.2012:

Magistrát města Ostravy věc dle zaslaného vyrozumění odložil, neboť neshledal důvody pro zahájení řízení. Dle Magistrátu města Ostravy neměl MUDr. Petr Guziana povinnost v čestném prohlášení uvést, že je držitelem živnostenského oprávnění, protože fakticky podnikatelskou činnost nevykonával. Bližší informace o výsledku řízení jsme se nedozvěděli ani na základě žádosti o informace, neboť poskytnutí informací bylo odmítnuto z důvodu ochrany osobních údajů pana Guziany. Naše odvolání do odmítnutí informace bylo ze strany nadřízeného orgánu (Moravskoslezského kraje) zamítnuto. Přestupek pana Guziany zůstává zahalen tajemstvím.

Stav ke dni  9.3.2013

bližší informace poskytne Petra Bielinová, tel. 605 54 34 19

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *