Domov » Naše témata » Střet zájmů » Jaroslav Eček

Jaroslav Eček

Pan Jaroslav Eček je od 29. května 2010 poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky za stranu TOP 09. V oznámení o činnostech za rok 2010 dle § 9 zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů neuvedl, že:

– je od 3. 12. 2001 držitelem živnostenského oprávnění, předmět podnikání: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona

Přílohy:

Čestné prohlášení za rok 2010

Oznámení o přestupku

Úřad městské části Praha 2 zaslal vyrozumění, že ve věci bylo nařízeno ústní jednání. Bližší informace o výsledku řízení jsme se nedozvěděli ani na základě žádosti o informace, neboť poskytnutí informací bylo odmítnuto z důvodu ochrany osobních údajů pana Ečka. Naše odvolání do odmítnutí informace bylo ze strany nadřízeného orgánu (Hlavní město Praha) zamítnuto. 

K našemu velkému překvapení jsme nakonec informace o výsledku řízení obdrželi. MHMP coby odvolací orgán změnil v dubnu 2013 v řízení ohledně informace týkající se pana Dvořáka svůj právní názor a dospěl k tomu, že napříště veřejnost má právo informace obdržet. Na základě naší výzvy Praha v červnu 2013 zprostředkovala předání informace o výsledku řízení pana Ečeka.

Pan Eček byl uznán vinným, avšak od uložení sakce bylo upuštěno.

Pro úplnost dodáváme, že v červenci 2013 nám asistentka pana Ečeka zaslala potvrzení Živnostenského úřadu o přerušení živnosti.

Stav ke dni  8.7. 2013

bližší informace poskytne Petra Bielinová, tel. 605 54 34 19

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *