Domov » Naše témata » Střet zájmů » Jaromír Strnad

Jaromír Strnad

Ing. Jaromír Strnad je od roku 2010 senátorem Parlamentu České republiky za ČSSD. Dále vykonává funkci starosty města Čáslav. V oznámení o činnostech za rok 2010 dle § 9 zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů neuvedl, že:

– je od 1. 4. 2003 držitelem živnostenského oprávnění, předmět podnikání: výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona (obory činnosti: služby v oblasti administrativní správy a služby organizačně hospodářské povahy u fyzických a právnických osob).

Přílohy:

Čestné prohlášení pana senátora za rok 2010

Městský úřad v Čáslavi zaslal Oživení  sdělení, ve kterém konstatuje, že přestupek nebyl ze strany pana Strnada spáchán. Není bez zajímavosti, že zatímco u pana starosty města Čáslav se Městský úřad cítil býti věcně a místně příslušným orgánem k “vyřízení věci”, byť způsobem, který přestupkový zákon nezná, tak u druhého veřejného funkcionáře, Ing. Urbana se necítil být příslušným orgánem. Ani v jednom případě však naše podání nepostoupil jinému, dle jeho názoru příslušnému orgánu.

V prosinci 2012 jsme se na Městský úřad v Čáslovi obrátili s žádostí o informace ohledně výsledku řízení pana Strnada a pana Urbana. Podle očekávání byly informace odmítnuty, nadřízený orgán však rozhodnutí Čáslavi zrušil. Čáslav však ani pak žádost o informace nevyřídila a zaslala nám pouze nic neříkající vyrozumění bez požadovaných informací a zejména bez požadované listiny. Na základě opravného prostředku Krajský úřad Středočeského kraje rozhodnutím ze dne 25.3.2013 nařídil Čáslavi, aby ve lhůtě 15 dnů žádost o informace vyřídila.

Není bez zajímavosti, že v případě jiného veřejného funkcionáře (paní Moravčíková) Městský úřad v Čáslavi informace poskytl.

Nakonec úřad poskytl informace i o panu Strnadovi – oznámení o přestupku bylo odloženo.

Stav ke dni 28.6.2013

Bližší informace poskytne Mgr. Petra Bielinová, 605 54 34 19

 

 

1 komentář

  1. Ono to jeho držitelství patřičných živnostenských oprávnění bude souviset i s jeho neoficiálně oficiální anagažovaností ve firmě TES Čáslav…ale to asi ví každý “čáslavák” :-(.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *