Domov » Naše témata » Střet zájmů » Jan Látka

Jan Látka

Jan Látka je od června 2006 poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky za ČSSD, zároveň je členem Zastupitelstva města Domažlice a Zastupitelstva Plzeňského kraje. V oznámení o činnostech za rok 2010 neuvedl, že:

– je od 21. 8. 1992 držitelem živnostenského oprávnění, předmět podnikání: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona (projektování elektrických zařízení).

Přílohy

Čestné prohlášení Jana Látky za rok 2010a.

Čestné prohlášení Jana Látky za rok 2010b.

Oznámení o přestupku.

Městský úřad Domažlice reagoval směrem k Oživení pouze telefonicky. Dne 15. 2. 2012 se úředník telefonicky dožadoval doložení elektronického podpisu, přestože podání bylo doručeno datovou schránkou, která elektronický podpis nahrazuje (§ 18 odst. 2 zákona č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech). Přestože byli informováni o skutečnosti, že elektronický podpis vyžadují neoprávněně, setrvali na svém názoru. Elektronický podpis nebyl doplněn (Oživení jej nemá a vzhledem ke komunikaci přes datovou schránku jej ani nepotřebuje) a Městský úřad Domažlice se do již neozval.

V prosinci 2012 jsme se na úřad obrátili s žádostí o informace a dožadovali se výsledku řízení. Městský úřad nám sdělil, že řízení bylo zastaveno. Požadové rozhodnutí o zastavení řízení úřad nezaslal a přestal s námi komunikovat. Na základě opravného prostředku Krajský úřad Plzeňského kraje nařídil Domažlicím rozhodnutím z 20.3.2013  věc vyřidit do 15 dnů. Domažlice nakonec informace poskytly – řízení o přestupku bylo zastaveno.

Stav ke dni 28.6.2013

V případě dotazů neváhejte nás kontaktovat: petra.bielinova@oziveni.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *