Domov » Naše témata » Střet zájmů » Alena Gajdůšková

Alena Gajdůšková

PaeDr. Alena Gajdůšková je od 25. října 2008 senátorkou Parlamentu České republiky za ČSSD, přičemž mandát senátorky zastávala i v roce 2010. V oznámení o činnostech za rok 2010 dle § 9 zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů neuvedla, že:

– je od 24. 8. 1994 držitelkou živnostenského oprávnění, předmět podnikání: výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona (obory činnosti: zprostředkovatelská činnost).

Přílohy:

Čestné prohlášení paní senátorky za rok 2010

Oznámení o přestupku.

Teprve na základě naší žádosti o informaci jsme na začátku roku 2013 obdrželi úřední záznam o odložení přestupku.

Stav ke dni 9.3.2013

více informací poskytne Petra Bielinová, tel. 605 54 34 19.

 

 

2 komentáře

 1. Alena Gajdůšková

  Vážení,

  velmi oceňuji Vaši snahu udělat český veřejný prostor skutečně poctivým, důvěryhodným, tedy efektivním a skutečně sloužícím občanům. To byl a je i můj cíl. Bohužel tuto vaši snahu poněkud devalvuje to, že uvádíte nepravdivé údaje. Takže prosím o opravu uvedených údajů:
  1. nejsem senátorkou za ODS
  2. mé živnostenské oprávnění zaniklo v r. 2008

  Alena Gajdůšková

  • Vážená paní senátorko,
   dle informací z veřejných zdrojů (zdroj: http://www.rzp.cz/) zanikla v roce 2008 Vaše živnost “Zprostředkovatelská činnost”. S největší pravděpodobností se tak ale nestalo Vaším přičiněním, ale “během času”, neboť ke dni 1.7.2008 vstoupila v platnost novela živnostenského zákona, kterou byl změněn systém živností. Vaše žinovstenské oprávnění však zůstalo zachováno a dosud je aktivní jako živnost “Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákonaObory činnosti: Zprostředkovatelská činnost”. Z veřejně dostupných informací tedy nevyplývá, že byste v roce 2008 přestala být držitelskou živnostenského oprávnění, ale pouze to, že Vaše živnostenské oprávnění se v roce 2008 “transformovalo” do jiného názvu.
   Za chybně uvedenou politickou příslušnost se omlouváme a tato chyba bude opravena.
   S pozdravem
   Petra Bielinová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *