Domov » Města-obce-bezkorupce: mapa boje proti korupci v ČR

Města-obce-bezkorupce: mapa boje proti korupci v ČR

zobrazit mapu

Interaktivní mapa Města-obce-bez X korupce Vám na jednom místě poskytuje přehled o zavádění protikorupčních opatření ve městech ČR. Smyslem mapy je jednoduchou a přehlednou formou informovat veřejnost, média, odborníky a komunální politiky o tom, jak jednotlivá města přistupují k boji proti korupci, ve kterých městech na boj proti korupci rezignují, a kde jsou naopak aktivní. Mapa Vám umožňuje pomocí komentářů zapojit se do diskuse o protikorupční politice jednotlivých radnic a obsahuje i jejich odborné hodnocení.

Zde naleznete detailní informace k funkcím mapy a její obsluze.

Jaká města jsou na mapě monitorována?: druh a počet monitorovaných měst. Jak se mohou zapojit další starostové, jejichž města nejsou na mapě?

Jaké údaje jsou na mapě zobrazeny? : přehled základních funkcí a ukazatelů na mapě, které mohou využívat jak starostové (primátoři) měst, tak občané, média, kterým není boj proti korupci lhostejný.

Zadání protikorupčních opatření v mapě : návod a doporučení pro starosty (primátory) jak publikovat své plány v boji proti korupci ve svých městech.

Psaní komentářů: návod pro občany, kteří se chtějí aktivně zapojit do veřejné diskuse o boji proti korupci na komunální úrovni.

Hodnocení protikoručních opatření: metodika a způsob hodnocení realizovaných protikorupčních opatření.

Propagace protikorupční mapy: líbí se vám tento projekt a rádi byste na něj upozoronili ostatní? Můžete použít tyto bannery.