Domov » Bezpečné oznámení via Tor

Bezpečné oznámení via Tor

Pro bezpečné oznámení korupce využíváme výhod anonymního prohlížeče Tor Browser, který přináší hned několik vrstev ochrany pro whistleblowera navíc. Instalace a použití je velmi jednoduché a nezabere více než 2 minuty.

V případě, že již Tor používáte pokračujte prosím na http://iopx5pchfdldldwp.onion/

Pro podání oznámení způsobem via Tor budete potřebovat:
1) Stáhnout si speciální webový prohlížeč -> Tor Browser
2) Nainstalovat Tor Browser rozbalením do Vámi vybraného adresáře
3) Při prvním spuštění potvrdit tlačítkem Připojit/Connect připojení do Tor sítě
4) Po spuštění prohlížeče zadat do adresního řádku adresu secure.oziveni.cz, která Vás automaticky přesměruje na adresu http://iopx5pchfdldldwp.onion/ v rámci Tor sítě
Nyní již můžete bezpečně podat Vaše oznámení

Níže detailní návod se všemi mezikroky.

Stažení Tor Browseru

tor11
1) Pro bezpečné podání oznámení je nejprve nutné stáhnout upravený prohlížeč Tor Browser ze stránek torproject.org.

2) Na stránkách poté kliknout na tlačítko Download Tor pro přistoupení k části webu, kde dojde k samotnému stažení.

tor2

3) Po stisknutí tlačítka Download dojde ke stažení Tor Browseru.

Instalace Tor Browseru

tor_3

4) Po spuštění staženého souboru je třeba vybrat jazyk.

tor4

5) Dále je potřeba vybrat cílovou složku kam se Tor Browser rozbalí (není třeba měnit výchozí cestu na plochu) a následně potvrdit tlačítkem Instalovat.

Spuštění Tor Browseru

tor5

6) Po ukončení instalace tlačítkem Dokončit se Tor Browser automaticky spustí.

tor6

7) Po spuštění tlačítkem Connect potvrďte připojení do Tor sítě.

Přistoupení na secure.oziveni.cz

tor7

8) Po úspěšném startu Tor Browseru se Vám zobrazí nápis Congratulations! a nyní stačí již pouze zadat adresu secure.oziveni.cz

tor89) Budete automaticky přesměrováni na adresu iopx5pchfdldldwp.onion, kde již můžete bezpečně oznámit korupci pomocí červeného tlačítka.

3 komentáře

 1. Andrea Kohoutková

  Dobrý den,

  bez bližší znalosti případu se nemůžeme k věci vyjádřit, nicméně v případě, že se neztotožňujete se závěry policejního orgánu, můžete podat podnět k prošetření věci nadřízenému státnímu zastupitelství.

 2. Chtěla bych tímto upozornit na korupci v příspěvkové organizaci Czechtourism. Konkrétně tedy na chování vedoucí odd. on-line distribuce paní Štěpánky Orsákové. Tato paní má na starosti obsahovou stránku stránek kudyznudy.cz. Na tomto webu jsou zveřejňovány aktivity a body zájmů různých komerčních podniků. Paní Orsáková má značný vliv na propagaci těchto firem na výše uvedené stránce. Její korupční jednání spočívá v tom, že pokud je nějaká organizace uvedena na hlavní stránce prezentace či upřednostněna ve vyhledávání, často od těchto firem paní Orsáková bere „všimné“. Jedná se především o úplatky v podobě různých dárků, cenností, vstupenek, finanční kompenzace či drahého alkoholu. Tohoto se dopouští i ke vztahu s dodavateli služeb pro webové prezentace. Během období 2007 do současnosti tím získala značný majetkový prospěch. Pokud je firma svolná k poskytnutí takového prezentu, paní Orsáková ji po určité dohodnuté době poskytne za státní peníze propagaci, pokud ne jednoduše zařídí to, aby tato firma byla v prezentaci potlačena. Tohoto jednání se dopouští opakovaně i na úrovni mezinárodní prezentace czechtourism.com. Také nechává organizaci proplácet faktury za fiktivní nebo předražené služby, které v některých případech ani nebyly realizovány. K tomuto jednání nutí i svoje podřízené pracovníky. Pokud k tomuto jednání nejsou svolní, nechá je vyhodit nebo je bossingem donutí, aby sami firmu opustili. Poslední rok tuto činnost koordinuje se svým nadřízeným p. Hergetem, který rovněž na jednání paní Orsákové profituje.

  • Daniel Holý

   Vážená paní Slabá,

   jednání, které popisujete vykazuje znaky trestného činu přijetí úplatku ve smyslu ust. § 331 trestního zákoníku. V případě, že máte pro své tvrzení důkazy, doporučujeme obrátit se na policejní orgány.

   S pozdravem
   Mgr. Daniel Holý

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *