Domov » Kauzy » Světlá Hora – žaloba zastupitele na uveřejnění doplňující informace

Světlá Hora – žaloba zastupitele na uveřejnění doplňující informace

Zastupitel obce Světlá Hora se na Oživení obrátil se žádostí o zajištění bezplatného právního zastoupení při podání žaloby na uveřejnění  doplňující informace dle tiskového zákona a následného zastupování při soudním sporu.

Obsahem příspěvku zastupitele byla informace o odměnách za 16 akcí financovaných z dotačních prostředků Euroregionu Praděd.

Ve zkratce: zastupitel obce Světlá Hora požadoval uveřejnit v radničním periodiku informace o odměnách poskytovaných ze shora uvedených dotačních prostředků. Vzhledem ke skutečnosti, že vydavatel periodika předmětný článek neuveřejnil, požádal zastupitel ve smyslu § 11a tiskového zákona o uveřejnění doplňující informace, kdy opětovně požadoval uveřejnění daného sdělení. Protože Světlá Hora doplňující informaci neuveřejnila (s odůvodněním, že by v případě uveřejnění článku došlo k porušení ochrany osobních údajů), počala běžet 15 denní lhůta k podání žaloby. Ta byla podána dne 1. června 2016. Veškeré podrobnější informace včetně skutkových tvrzení a právního posouzení naleznete v připojených dokumentech.

Informace jsou zveřejněny se souhlasem dotčeného zastupitele.

Stav ke dni 6.6.2016

Dokumenty:

Žádost o uveřejnění doplňující informace

Žaloba

 

Mgr. Daniel Holý

Mohlo by Vás zajímat

Lesk a bída znalectví v Čechách: Znalec vyhotovil ve stejné věci tři odlišné znalecké posudky, Policii jeho závěry stačily, aby věc odložila. Podáváme podnět ke krajskému soudu.

Případ soudního znalce Jaroslava Krátkého dokládá stav, ve kterém se znalectví a jeho kvalita v …

1 komentář

  1. Jaroslav Vymazal

    Dobrý den, takové lavírování při obcházení platných zákonů a prosazování svých stupidních vývodů, zdržování,účelové klamání občanů, voličů a veřejnosti je pro “šmejdy” zahnízděné na radnici v Bruntáli příznačné.Obrana proti těmto nešvarům = využití všech zákonných prostředků a už nikdy N E V O L I T !!! Chce to jen nebát se. Přeji dobré pořízení a úspěch . Dále bez komentáře J.Vymazal, NEZ Bruntál

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *