Domov » Novinky » Máme první pravomocný rozsudek ve věci radničních periodik!

Máme první pravomocný rozsudek ve věci radničních periodik!

Krajský soud v Ústí nad Labem potvrdil rozsudek okresního soudu v Teplicích a nařídil městu Krupka uveřejnit ve vydání periodického tisku „Radnice města Krupky“ doplňující informace dle tiskového zákona.

Soud doslova uvedl: „V projednávané věci je nepochybné, že požadovaná doplňující informace obsahovala především kritiku a vymezení se žalobce (opozičních zastupitelů zvolených za „Zdravou Krupku“ – pozn. Oživení) c) proti stávajícímu způsobu prodeje pozemků žalovaného (tedy města Krupka – pozn. Oživení) a jím používané metodice. Po obsahové stránce pak informovala čtenáře o tom, že na zastupitele může dopadat trestní odpovědnost za jednání a postup při prodeji pozemků a dále informaci, že obvyklá cena pozemků se v některých případech zásadně liší do kupní ceny (a to i s uvedením příkladů).

Jak vyplývá z redakčně zkrácené a žalovaným publikované podoby „doplňující informace“, výše uvedené aspekty článku žalobce c) byly v důsledku tzv. „redakčního zkrácení“ výrazně potlačeny a jeho vyznění bylo zcela změněno.“

Více o případu najdete zde.

Samotný rozsudek je k dispozici zde.

Daniel Holý, advokát

Mohlo by Vás zajímat

Nevládní organizace varují před deformací konceptu teritoriality exekutorů

Níže podepsané nevládní organizace, jejichž posláním je boj proti korupci, důrazně varují před zamýšlenými deformacemi …

1 komentář

  1. Vážený pane Kameníku, vážený pane Holý,

    přijměte od nás prosím naše poděkování za veškerou morální a především právní pomoc při snaze domoci se práva zastupitele na uveřejnění jeho sdělení. Z výsledku máme radost. Věříme, že judikát pomůže i dalším podobně ignorovaným zastupitelům při jejich dosahování práva na uveřejnění sdělení.

    Miloslava Bačová, Pavel Maleček a Rostislav Příhoda
    zastupitelé města Krupky (za Zdravou Krupku)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *