Domov » Jihomoravský kraj » Brno Kohoutovice – žaloba na uveřejnění článku opoziční zastupitelky

Brno Kohoutovice – žaloba na uveřejnění článku opoziční zastupitelky

Opoziční zastupitelka městské části Brno – Kohoutovice se na Oživení obrátila se žádostí o zajištění bezplatného právního zastoupení při podání žaloby na uveřejnění  doplňující informace dle tiskového zákona a následného zastupování při soudním sporu. Obsahem článku zastupitelky byla výzva k vysvětlení, jak je možné, že osoba tamního bývalého tajemníka radnice, která zpronevěřila peníze městské části Brno – Kohoutovice, byla starostou opětovně dosazena do stejné funkce.

Ve zkratce: opoziční zastupitelka požadovala uveřejnit v radničním periodiku sdělení se shora uvedenou tematikou. Vzhledem ke skutečnosti, že městská část Brno – Kohoutovice daný článek neuveřejnila, požádala opoziční zastupitelka ve smyslu § 11a tiskového zákona o uveřejnění doplňující informace, kdy opětovně žádala uveřejnění daného sdělení. Protože městská část předmětnou doplňující informaci neuveřejnila, počala tak běžet zastupitelce 15 dní lhůta k podání žaloby. Ta byla podána dne 3. března 2016. Veškeré podrobnější informace včetně skutkových tvrzení a právního posouzení naleznete v připojených dokumentech.

Informace jsou zveřejněny se souhlasem dotčené zastupitelky.

Stav ke dni 11.3.2016

Dokumenty:

žádost o uveřejnění doplňující informace

žaloba

 

Daniel Holý

Mohlo by Vás zajímat

Lesk a bída znalectví v Čechách: Znalec vyhotovil ve stejné věci tři odlišné znalecké posudky, Policii jeho závěry stačily, aby věc odložila. Podáváme podnět ke krajskému soudu.

Případ soudního znalce Jaroslava Krátkého dokládá stav, ve kterém se znalectví a jeho kvalita v …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *