Karel Březina míří již potřetí před Obvodní soud pro Prahu 9

V listopadu 2011 podalo Oživení trestní oznámení na členy statutárních orgánů městských společností, které nevymáhaly po Karlu Březinovi neoprávněně vyplacené odměny. V souvislosti s prověřováním těchto skutečností byl nakonec obviněn a následně obžalován sám Karel Březina a to z trestného činu podvodu. Podstatou obvinění Karla Březiny je skutečnost, že neinformoval valnou hromadu městských společností o jemu známé skutečnosti, že není způsobilý vykonávat funkci statutárního orgánu, protože nesplňuje předpoklady, které pro člena dozorčí rady stanoví obchodní zákoník.

Obvodní soud pro Prahu 9 měl však dlouhodobě za to, že jednání pana Březiny není trestným činem. Samosoudkyně Mgr. Denisa Durdíková trestní stíhání Karla Březiny nejprve zastavila a následně jej dvakrát za sebou zprostila obžaloby. Obvodní soud pro Prahu 9, respektive samosoudkyně Mgr. Denisa Durdíková se tak opakovaně neřídila právním názorem nadřízeného Městského soudu v Praze.

Městský soud v Praze i druhý zprošťující rozsudek podle očekávání zrušil a věc vrátil Obvodnímu soudu pro Prahu 9 k novému projednání.

Tentokrát však bude ve věci rozhodovat jiný senát, respektive samosoudce.

Z usnesení Městského soudu v Praze citujeme: „Obvodní soud pro Prahu 9 není schopen vymanit se ze svých stále stejných úvah a závěrů, které byly již potřetí označeny za ne zcela objektivní a správné a proto Městský soud v Praze nařídil, aby věc byla projednána a rozhodnuta v jiném složení senátu.“

Více informací ke kauze, včetně znění rozsudků, naleznete na stránkách Oživení.

Bližší informace podá Petra Bielinová, tel. 605 54 34 19

 

Facebook
Twitter
No Comments

Post A Comment