Domov » Témata » Hospodaření obcí » Architekti nesouhlasí s výběrovými řízeními o nejnižší cenu

Architekti nesouhlasí s výběrovými řízeními o nejnižší cenu

Praha – Česká komora architektů (ČKA) vyzvala členy vlády, aby výběrová řízení v oblasti pozemních staveb nezadávali na základě nejnižší nabídnuté ceny. Předseda ČKA Jan Vrana dnes novinářům řekl, že tento způsob zadávání zakázek je jedním z důvodů netransparentnosti a značné korupčnosti celého procesu. Architekti také zopakovali, že by v boji s korupcí pomohlo zejména častější vypisování architektonických soutěží.

„V architektuře je soutěž o nejnižší cenu soutěží o nejnižší kvalitu,” prohlásil Vrana. Podle něj téměř pravidelně vyhrávají nabídky, za jejichž cenu není možné zakázku zodpovědně zpracovat a najmout dobré odborníky. „Výsledkem jsou nekvalitní územní plány a nekvalitní projekty pro špatné stavby,” uvedl předseda ČKA. Výběrová řízení zadávaná na základě nejnižší ceny tak podle něj vedou i k devastaci českých měst a obcí.

Dokončení viz České noviny.cz

Mohlo by Vás zajímat

Lesk a bída znalectví v Čechách: Znalec vyhotovil ve stejné věci tři odlišné znalecké posudky, Policii jeho závěry stačily, aby věc odložila. Podáváme podnět ke krajskému soudu.

Případ soudního znalce Jaroslava Krátkého dokládá stav, ve kterém se znalectví a jeho kvalita v …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *