Domov » Archiv » Zpráva o boji proti korupci v ČR za rok 2009

Zpráva o boji proti korupci v ČR za rok 2009

Již posedmé Organizace spojených národů 9. prosince oslavuje Mezinárodní den boje proti korupci. Při této příležitosti Oživení sestavilo souhrn úspěchů dosažených v České republice v oblasti boje proti korupci za uplynulý rok. Ze 44 pozitivních protikorupčních událostí lze za nejvýznamnější považovat postupující rozsáhlé policejní vyšetřování organizované korupce při zadávání armádních zakázek, vypracovávání nezávislých protikorupčních auditů veřejných institucí a odhalení organizované korupce na Právnické fakultě Západočeské univerzity.Již posedmé Organizace spojených národů 9. prosince oslavuje Mezinárodní den boje proti korupci. Při této příležitosti Oživení sestavilo souhrn úspěchů dosažených v České republice v oblasti boje proti korupci za uplynulý rok. Ze 44 pozitivních protikorupčních událostí lze za nejvýznamnější považovat postupující rozsáhlé policejní vyšetřování organizované korupce při zadávání armádních zakázek, vypracovávání nezávislých protikorupčních auditů veřejných institucí a odhalení organizované korupce na Právnické fakultě Západočeské univerzity.

Zpráva obsahuje souhrn pozitivních počinů, které přispěly nebo ještě mohou přispět k účinnějšímu potírání korupce v české společnosti. Mezi takové počiny Oživení zařadilo tvorbu protikorupční legislativy, realizaci protikorupčních auditů a nástrojů, případy občanské statečnosti při ohlašování korupce, novinářskou práci, významné pokuty udělené za porušení zákona o veřejných zakázkách, práci policie a justice a další. Souhrn 44 pozitivních protikorupčních událostí za jeden rok dokazuje, že se v oblasti boje proti korupci v naší zemi přeci jen něco děje a že společnost není vůči hrozbě korupce zcela pasivní.

V současné době mají občané pocit, že naše společnost v boji proti korupci prohrává, neuplyne dne či týdne, aby nás média neinformovala o nových korupčních kauzách. Hlavním cílem naší zprávy byl přesný opak. Naší zprávou chceme povzbudit ty stovky či tisíce lidí, kteří se protikorupčním aktivitám upřímně věnují a vyslovit uznání jejich práci. Chceme v tento významný den sdělit veřejnosti, že v naší společnosti stále existují jedinci a organizace, kteří se snaží s korupcí bojovat a že tento boj není dosud prohraný, uzavírá zprávu Tomáš Kramár, předseda Oživení.

Tomáš Kramár, Oživení o. s.,

tel.: 724 207 527

e-mail: tomas.kramar@oziveni.cz

ke stažení Zpráva o boji proti korupci v ČR za rok 2009

Mohlo by Vás zajímat

Nevládní organizace varují před deformací konceptu teritoriality exekutorů

Níže podepsané nevládní organizace, jejichž posláním je boj proti korupci, důrazně varují před zamýšlenými deformacemi …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *