Domov » Archiv » ODS zrušila v Chrudimi místní sdružení

ODS zrušila v Chrudimi místní sdružení

Výkonná rada Občanské demokratické strany zrušila o víkendu místní sdružení ODS Chrudim. Ve sporu byla skupina vedená Eduardem Beránkem, která vyzývala starostu Chrudimi Jana Čechlovského, aby do měsíce odstoupil ze správních rad International Power Opatovice a Vodárenské společnosti Chrudim, nebo jej vyloučí ze strany.

Výkonná rada Občanské demokratické strany zrušila o víkendu místní sdružení ODS Chrudim.

„U toho jednání jsem byl. Bylo to jediné možné řešení. Spory už nešlo řešit, bylo to jako manželství, které se rozvádí po třiceti letech,” řekl Právu Daniel Petruška, předseda Regionálního sdružení ODS Pardubického kraje.

Ve sporu byla skupina vedená Eduardem Beránkem, která vyzývala starostu Chrudimi Jana Čechlovského, aby do měsíce odstoupil ze správních rad International Power Opatovice a Vodárenské společnosti Chrudim, nebo jej vyloučí ze strany.

„Chceme, aby politika byla čistší,” vysvětloval ultimativní požadavek Beránek, předseda Místního sdružení ODS Chrudim. Hodnotil starostovo působení ve firmách jako střet zájmů.

„Radil jsem se s právníky, o žádný střet nejde,” odmítl tlak Čechlovský a zachoval si klid i funkce.

Petruška připustil, že to byly zástupné důvody. „Snažil jsem se poctivě spory urovnat, ale marně.” Připustil, že nešlo o maličkost, chrudimské sdružení bylo druhé největší v kraji.

„Nikdo nepřichází o členství, teď je čas tři měsíce na vytvoření nového místního sdružení a to, začít znovu,” dodal Petruška.

Zdroj: Právo – Východní Čechy

Autor: Zdeněk Seiner

Mohlo by Vás zajímat

Hostivice po našich podnětech začali vymáhat pokutu 150.000,- Kč po odpovědné osobě

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil městu Hostivice pokutu ve výši 150.000,- Kč v důsledku …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *