Domov » Archiv » „Ředitel knihovny mě pomluvil“

„Ředitel knihovny mě pomluvil“

Liberec – Trestní oznámení na lídra libereckých Evropských demokratů a ředitele krajské knihovny v Liberci Pavla Harvánka podal bývalý primátor v Liberci Jiří Ježek. „Veřejně mě nařkl z korupce,“ zlobí se Ježek.

„Ředitel knihovny mě pomluvil“
Liberec – Trestní oznámení na lídra libereckých Evropských demokratů a ředitele krajské knihovny v Liberci Pavla Harvánka podal bývalý primátor v Liberci Jiří Ježek. „Veřejně mě nařkl z korupce,“ zlobí se Ježek. „Navíc to všichni dostali do schránky v rámci jeho předvolebních novin, takže mě to velmi poškodilo.“

Podle Ježka se Harvánek dopustil trestného činu pomluvy. „V druhém čísle Libereckých demokratických novin řekl doslova, že dračí sémě korupčnosti a klientelismu přináší do politiky ODS až příchod primátora Ježka, důvodně podezřelého z řady korupčních afér,“ říká Ježek. „To není pravda. Nikdy jsem nefiguroval v žádných korupčních aférách a nikdy jsem nebyl vyšetřován policií. Je to útok proti mé osobě. Ohrožuje to moji rodinu i mé podnikání.“

Harvánek: Vycházel jsem z veřejných informací

Podle Harvánka, který se do libereckého zastupitelstva za Evropské demokraty dostal, to ale žádný útok na osobu bývalého primátora nebyl. „Vycházel jsem z veřejných informací, které zveřejnila Transparency International. A ty začátky korupce spojují s nástupem roku 2000, tedy s dobou, kdy na byl liberecké radnici Jiří Ježek. Jeho samotného jsem ale z korupce nenařkl. Šlo mi jen o atmosféru, která tehdy na radnici vládla.“„Zatím jsme žádné trestní oznámení v tomto smyslu oficiálně nepřevzali,“ uvedla včera liberecká policejní mluvčí Vlasta Suchánková. „Obecně ale platí, že nám trestní oznámení státní zastupitelstvo předá.“ Dnes třiačtyřicetiletý Ježek byl libereckým primátorem od podzimu roku 1998 do podzimu roku 1999. Bývalý městský energetik nastoupil na vedoucí post na liberecké radnici po primátorovi Jiřím Drdovi, který odešel „poslancovat“ do parlamentu. Přesně po roce jej ale zastupitelé odvolali. Neoficiálním důvodem bylo, že neumí komunikovat se svými spolupracovníky.

„Můj styl není jednat za něčími zády, ale jednat přímo z očí do očí, to se asi nelíbilo,“ uvedl tehdy k důvodu svého odvolání Ježek. Návrh předložili opoziční zastupitelé. Ti tvrdili, že Ježek se již od svého zvolení choval povětšinou arogantně a svůj úřad vedl neprofesionálně, čímž neprospíval radnici ani městu. Pro ale nakonec hlasovali i členové vládnoucí ODS.

Podle Ježka byla jeho „arogance“ jen záminkou. „Zřejmě tam potřebovali někoho, kdo by jim prostě šel na ruku. Myslet si o tom můžu ledacos, ale tyhle věci člověk nikomu neprokáže,“ komentoval tehdy svoje odvolání Ježek. Ještě před svým odvoláním vystoupil z ODS, od té doby se nikde politicky neangažuje a věnuje se soukromému podnikání ve svém oboru.

O autorovi| MILADA PROKOPOVÁ, s přispěním Davida Štverky

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – liberecký kraj

Autor: MILADA PROKOPOVÁ

Mohlo by Vás zajímat

Hostivice po našich podnětech začali vymáhat pokutu 150.000,- Kč po odpovědné osobě

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil městu Hostivice pokutu ve výši 150.000,- Kč v důsledku …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *