Domov » Archiv » Železný napadl agentury, že prodávají průzkumy

Železný napadl agentury, že prodávají průzkumy

Do výzkumů veřejného mínění vstoupila podle Vladimíra Železného korupce. Toto své tvrzení však nepodpořil jakýmikoliv důkazy. Výzkumné společnosti proti jeho výroku ostře protestovali.

PRAHA Do výzkumů veřejného mínění vstoupila podle Vladimíra Železného korupce. Toto své tvrzení však nepodpořil jakýmikoliv důkazy. Výzkumné společnosti proti jeho výroku ostře protestovali.
Podle europoslance Železného emisar jedné z největších tuzemských výzkumných agentur údajně na předsedovi Nezávislých demokratů žádal statisícový úplatek. Jako protislužbu prý nabízel vylepšení výsledků volebních preferencí Železného strany.
Někdejší šéf televize Nova odmítl i upřesnit, pro kterou agenturu tazatel podle něj pracoval. Za jeden procentní bod k dobru údajně pracovník agentury chtěl půl milionu korun. Vladimír Železný podle svých slov nabídku odmítl. „Samozřejmě víme, o kterou agenturu jde, nehodláme to ovšem dávat na veřejnost,“ říká místopředseda Nezávislých demokratů Václav Musílek. „Nevíme, zda jednal z pověření firmy, proto bychom neradi nějakou společnost urazili,“ dodává zástupce strany, která by se podle výzkumů veřejného mínění do sněmovny nedostala.
Výzkumné agentury se nařčení brání: naši zaměstnanci úplatek rozhodně nechtěli. „Je to nahorázný útok směřovaný také vůči naší firmě,“ říká ředitel agentury STEM Jan Hartl. „Máme mechanismy, které by korupčnímu jednání našich zaměstnanců měly zabránit,“ doplňuje. Podobně se k nařčení staví i zástupci ostatních agentur. „Dokud pan Železný neřekne, o jakou agenturu se jedná, nebudeme se jeho tvrzením zabývat,“ odmítl spekulace Jiří Vinopal z CVVM.

Foto popis| Preference za peníze. Železný tvrdí, že za peníze lze v průzkumu přidat preference.
Foto autor| Foto LN – Ondřej Němec

Mohlo by Vás zajímat

Hostivice po našich podnětech začali vymáhat pokutu 150.000,- Kč po odpovědné osobě

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil městu Hostivice pokutu ve výši 150.000,- Kč v důsledku …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *