Domov » Archiv » Radniční listy vydává nová firma

Radniční listy vydává nová firma

Většina Karlovaráků si nemohla nevšimnout zásadní změny v Karlovarských radničních listech, které dostávají každý měsíc všechny domácnosti v Karlových Varech.

Karlovy Vary – Většina Karlovaráků si nemohla nevšimnout zásadní změny v Karlovarských radničních listech, které dostávají každý měsíc všechny domácnosti v Karlových Varech. Radnice totiž přešla z obyčejného papíru na křídový. Karlovaráci navíc upozorňují, že informace, které jsou v posledním čísle radničních listů, nejsou aktuální a jsou jim tudíž k ničemu.
„Radniční listy už byly delší dobu stejné a chtěli jsme, aby změna čtenáře zaujala. V dnešní době má každý z nás schránky přeplněné reklamními letáky, naší snahou tedy bylo, aby v ní radniční listy nezapadly. Kvalitního papíru si každý všimne. Na křídovém papíře budou noviny vycházet i nadále,” informuje mluvčí magistrátu Jakub Kaválek.
Změna v listech souvisí s novým vydavatelem, na kterého radnice před časem vypsala výběrové řízení. Vyhrála ho společnost Dolejší, Karlovarská tiskárna. Změna papíru však podle Kaválka nepřinese na výtisk novin zvýšené náklady. „Cena se vůbec nezvýší právě díky výběrovému řízení, ve kterém vítězná firma nabídla nejnižší částku. Většinu nákladů navíc hradí příjem z inzerce,” vysvětluje mluvčí.
Ten však neprozradil cenu, díky níž Karlovarská tiskárna vyhrála. „Považuji za korektní, abyste si vyžádali souhlas na zveřejnění částky také od druhé strany,” vzkazuje Kaválek.
Čtenáři si stěžují na některé informace. „Bydlíme v ulici Krále Jiřího, kde byl minulý víkend přistaven velkoobjemový kontejner. Informaci o tom jsem se ale dověděla z radničních listů až tento týden, kdy jsem je dostala do schránky. Dalšího kontejneru se ale dočkáme až v červnu,” stěžuje si Hana Brožová.
Podle Kaválka však dostali lidé listy prokazatelně ještě před minulým víkendem. Faktem zůstává, že v každé ulici jsou roznášky novin různé. I další čtenář totiž potvrdil, že radniční listy obdržel do schránky až tento týden.

JANA ŠTEINEROVÁ

Mohlo by Vás zajímat

Hostivice po našich podnětech začali vymáhat pokutu 150.000,- Kč po odpovědné osobě

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil městu Hostivice pokutu ve výši 150.000,- Kč v důsledku …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *