Domov » Archiv » Langer popřel spojení s podvodníky s LTO

Langer popřel spojení s podvodníky s LTO

Nevládní protikorupční organizace Růžový panter vyzvala místopředsedu Sněmovny Ivana Langra (ODS), aby vyjasnil své vztahy s podnikatelem Tomášem Paclíkem.

Nevládní protikorupční organizace Růžový panter vyzvala místopředsedu Sněmovny Ivana Langra (ODS), aby vyjasnil své vztahy s podnikatelem Tomášem Paclíkem.
Paclík je nájemcem nebytového prostoru v Langrově domě v Olomouci. Podnikatel byl podle Růžového pantera svého času spolčen v rámci svých podnikatelských aktivit s lidmi odsouzenými za přípravu vraždy související s obchody s LTO. Langer ČTK řekl, že o Paclíkově minulosti neví a prostory mu pronajímá za standardních podmínek.
Ředitelka Růžového pantera Iveta Jordanová napsala, že před asi pěti lety se Langer zúčastnil výpravy na horu Kilimandžáro. „Tam se, jak posléze tvrdil, náhodně setkal s Vratislavem Kutalem, obchodníkem s lehkými topnými oleji, dnes odsouzeným za přípravu vraždy.” Kutal byl odsouzen k deseti letům a nyní požádal o azyl na Slovensku.
Kutal podle pantera působil ve společnosti Olšanské papírny. Ty byly jediným akcionářem společnosti Morpa, kde na přelomu let 1999 a 2000 byl členem představenstva Tomáš Paclík. Ve stejné době byl podle obchodního rejstříku předsedou dozorčí rady společnosti i další odsouzený v kauze vraždy spojené s podvody s LTO, Milan Šišma.
V papírnách byl Kutal předsedou představenstva od konce roku 1998 do poloviny roku 2000. „Není možné, aby poslanec Ivan Langer nevěděl, že je Tomáš Paclík propojen s osobami obchodujícími s LTO, neboť před časem o kauze informovala média,” soudí Jordanová. Langer ale upozornil, že podnět Jordanové nepřináší prakticky nic nového. „Opakovaně jsem se již k tomu vyjádřil. Cestu na Kilimandžáro jsem neorganizoval, účastníky jsem nevybíral. Účastníky jsem poznal týden před odjezdem a po návratu jsem s nimi styky neudržoval. Pobyt a náklady s cestou spojené jsem si přitom hradil ze svého,” řekl.
K pronájmu nebytových prostor Paclíkovi uvedl, že jde o pronájem za standardních podmínek jednoho ze čtyř nebytových prostor v jeho domě. „O jeho šestiměsíčním pobytu před pěti lety ve statutárním orgánu Morpa jsem nic nevěděl,” uvedl.
Vztah s Paclíkem je podle něj standardním vztahem mezi nájemcem a pronajímatelem. „Nevidím tady nic, co by mě mělo omezovat ve výkonu mé veřejné funkce,” prohlásil Langer.

(ČTK)

Mohlo by Vás zajímat

Hostivice po našich podnětech začali vymáhat pokutu 150.000,- Kč po odpovědné osobě

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil městu Hostivice pokutu ve výši 150.000,- Kč v důsledku …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *